1 помилка - Неправильна ціль рекламної кампанії
2 помилка - Неправильно обрана аудиторія
3 помилка - Креатив ≠ аудиторії
Підсумок + бонус для вас
Перш ніж почати про помилки, давайте означимо - що таке "реклама не працює"?
Це тоді, коли немає результатів, які вам потрібні. Це можуть бути підписники, заявки, клієнти і тд. Тобто відсутнє досягнення кінцевого результату. Як раз від цього ми і будемо відштовхуватись. Цього немає - реклама не працює.
Тому давайте і почнемо з першої помилки
Не буду вас грузити купою теорії, тому коротко і по факту.
Обираючи ціль ви обираєте те, що хочете отримати в кінцевому результаті (навіть сам ФБ це пише поруч від цілі) і уявіть собі ситуацію - вам потрібні продажі, а ви обрали трафік...
Ви напряму сказали Фейсбуку - "я хочу трафік" (щоб на вашу посадкову сторінку просто переходили). Замість того, щоб сказати - "мені потрібні продажі і це мені потрібно через дірект".
+ від цілі рекламної кампанії залежить якість трафіку. Саме тому і такі цілі, як "взаємодія" або "продажі" є дорожчими, ніж той самий "трафік". Фейсбук показує вашу рекламу тим людям (відносно цілі), які були помічені в поведінці, якій відповідає ціль.
Як ми можемо отримати продажі, з якою ціллю? Звісно і з ціллю трафік це можна було б зробити, але:
1) Якість трафіку не та
2) Не відслідкуємо скільки людей написало саме з реклами
3) Половина трафіку при переході на сторінку "десь загубиться"
Тому давайте обговоримо цілі, які використовують найбільше та в яких випадках.
Зазвичай я користуюсь цілями, які підкреслив вище. 1 ціль "Охоплення" (Awareness) найбезрезультатівніша, яка є, тому вона точно мінус, а щодо "Просування додатку" (App promotion), так як це не найпоширеніші проекти, то мав досвід лише 2 рази роботи з додатками і звісно вдалі =)
Давайте поговорим про кожну з цілей та де і як їх можна використовувати.
Як нам одразу Фейсбук і пише "Направляйте людей в певне місце, наприклад на сайт, додаток або подію Фейсбук". Відповідно ми маємо результат - людина просто перейде.
Ця ціль є найдешевша з тих, які ми сьогодні будемо розбирати і, на мою думку, підійде в випадку, коли:
- у нас багато товарів і в рекламі наш оффер "Ми магазин кросівок, заходь обирай" (сирий приклад). Тоді нам це буде вигідно, так як за малу кількість грошей ми заведемо багато людей на сторінку та при умові, що вона вдало оформлена, вже писатимуть в дірект
- ми просуваємо експерта і хочемо залучити нових підписників (ця ціль підійде найкраще) + в групі оголошень тепер можна обрати "Відкрити профіль інстаграм", чим ФБ нам полегшує роботу, так як раніше було тільки "Сайт" і відкривало в браузері Інстаграм, а так ми переводимо людину одразу на профіль в середині додатку, як це відбувається при рекламі через кнопку "Просувати".
P.S. використовуючи цю ціль, в ідеалі, мати підготовлену посадкову сторінку, щоб підвищити % конверсій відносно незавжди якісного трафіку з цієї цілі, якщо наша мета заявки/клієнти.
Ось тут вже цікавіше, тут ми отримуємо більше привілей.
Фейсбук пише "отримуйте більше повідомлень, покупок через переписку, переглядів відео, залучення постів і тд". Це як раз те, що нам і треба.
Якщо вам потрібно залучати людей в дірект/мессенджер - ця ціль найкраще вам підійде. Ціль "залученність" є найдешевою з цілей, які приводять людей в переписку з вами і користується попитом серед таргетологів.
Всі ті самі налаштування, тільки при налаштуванні реклами з цією ціллю варто не забувати:
1) Ваша реклама має відповідати тому, що людина після її перегляду має написати/напише. Чіткий оффер (можна з ціною) + заклик до дії, вам з цим допоможуть
2) Шаблон переписки також потрібно налаштувати відносно продукту. Він налаштовується на вкладці "Оголошення" знизу. Моя рекомендація по створенню шаблону:
1 відповідь (ствердження) - Хочу придбати це плаття!
2 відповідь (уточнення) - З якого матеріалу це плаття та чи є інші кольори?
3 відповідь (контакт) - Хочу уточнити дещо у менеджера магазину
Класичний шаблон, який підійде для більшості магазинів.
Ліди - це заявки і здавалось би можна і на Інстаграм Дірект таке запустити. Чому ні?
Особисто я використовую цю ціль, коли мені потрібні Ліди на сайті, який я просуваю (форма для заповнення даних). Налаштували піксель, прив'язали подію і через цю ціль найкраще виходить отримувати результати. Більше навіть не знаю, що сказати =)
Найулюбленіша ціль - "Продажі". Як і з чим її використовувати?
Звісно при роботі з сайтом та пікселем + можна вести на переписку, як у випадку з ціллю "Залученність". Єдине, що є відмінність - аудиторія з цієї цілі якісніша, але і водночас дорожча, ніж при цілі "Залученність".
Так само працюємо з шаблонами повідомлень при запуску на переписку, а якщо запускаємо на сайт, то раджу звернути увагу на правильну роботу подій вашого сайту та їхню роботу в пікселі.
Тут вже буде дещо важче, тому беріть листок і ручку =)
Моя улюблена тема, і водночас неулюблена тема моїх учнів. Від того, як ви налаштуєте аудиторію залежить наскільки ваша реклама спрацює. Навіть ціль не так сильно впливає, як це. Спробую пояснити простою мовою.
В налаштуваннях аудиторії ми обираємо тих людей, хто побачить нашу рекламу. Наша ціль яка? Продати Х продукт і відповідно до цього ми маємо обрати людей, які є потенційними покупцями. Ці аудиторії ми оприділили ще на моменті початку співпраці в стратегії, але тепер нам треба їх якось "окреслити" в Ads Manager'і.
Ремарка - обираючи той чи інший інтерес ви маєте розуміти, що людина ЛИШЕ цікавиться цим. Тобто якщо ми оберемо інтерес "машина", не факт, що людина є власником авто.
Не буду вас грузити і просто поясню свій підхід до налаштувань аудиторії.
Все максимально просто. Уявіть, що ми продаємо нерухомість (кварити в новому жк). Спосіб, який підійде майже під кожен продукт/послугу - розділити на 3 аудиторії (3 групи оголошень). Прямі інтереси, непрямі інтереси, широка:
1) Прямі інтереси (продукт та його "синоніми") - Нерухомість, Квартири, Будинки, Кондо, Дім і тд
2) Непрямі інтереси (те, навіщо людини цей продукт/чим ще вона може цікавитись відносно нього) - Інвестиції, Інвестиції в нерухомість, Пасивний дохід тощо.
3) Широка 1 (люди, які є нашою цільовою аудиторією відносно прямих інтересів) - родини, батьки, діти і тд. Тобто тут ми показуємо рекламу сім'ям.
4) Широка 2 (люди, які є нашою цільовою аудиторією відносно непрямих інтересів) - авто класа люкс, подорожі, відпочинок, гольф тощо. Тут ми показуємо рекламу більш заможним людям.
Можливо у вас виникне питання - "А чому ми не з'єднаємо 1 та 3 групу, і 2 та 4?". Зараз поясню.
Проблема в тому, що є такий термін "логічні групи". Якщо ви помітили, всі інтереси в кожній з аудиторій (груп оголошень), вони відповідають одне одному і серед них нема "чужих". Такий спосіб дає нам можливість чітко знати, з якої саме аудиторії найкращий результат (з яких інтересів). Гадаю, ви зрозуміли про що я =)
P.S. якщо написали 1 інтереси і не знаєте, що ще написати, натисніть рекомендації і Фейсбук підкине вам схожі інтереси. Не стидайтесь, це нормально.
Ось тут вже цікавіше і важче водночас для розуміння, якщо мова йде про креативи.
Коли ми аналізуємо аудиторію при створенні стратегії, у нас одразу в голові з'являються оффери для рекламу на ту чи іншу аудиторію, про що і хочу поговорити.
Запускаючи рекламу, ви маєте стати на місце аудиторію і подивитись на свій креатив холодним оком. Ми не можемо показати креатив "Ідеальна квартира для вашої молодої родини" людям, які купляють їх, щоб здавати в оренду. Можливо навіть цей оффер зачіпив би тих людей, але % переходу буде менший, ніж якщо написати "Квартира з окупаємістю в Х років під 0 розстрочку" (уявно знову ж таки).
Кожна людина кожного сегменту цільової аудиторії, яка бачить рекламу певного продукту шукає в ній те, що її цікавить/болить/стригерить і тд. Відповідно ми і маємо це зробити наперед, створюючи наш креатив.
І під кінець дам вам просту пораду - аудиторія та її креатив це як люди, з якими ви спілкуєтесь. З кожною людиною ви говорите по свому, тут треба так само. До кожної аудиторії свої "ключі" та спосіб взаємодії.
Сподіваюсь ця стаття була вам корисною і ви дізнались для себе щось нове або те, що може виправити ваші помилки при налаштуванні реклами.
А якщо ж ви не впевненні в своєму вмінні налаштовувати таргетовану рекламу, запрошую вас на свій курс. Уся інформація є за цим посиланням - курс з таргету!
Опануйте таргет та почніть заробляти від 500$/міс!
Починайте навчання і отримайте майбутнє в онлайні
+ знижка -1000грн на курс за промокодом "ГАЙД"
Також раджу ознайомитись з таргетованою рекламою на моєму YouTube-каналі http://www.youtube.com/@mark.sheludko
Дякую за прочитання цієї статті!
Мій Інстаграм - https://www.instagram.com/mark.sheludko
Мій Телеграм - https://www.t.me/mark_sheludko