У цій статті ви дізнається, як ви можете підготуватись для запуску результативної реклами в соціальних мережах, таких як Інстаграм та Фейсбук, всього за 5 кроків.
Чому саме таргетована реклама? Якщо не знаєте, що це таке, можете ознайомитись - тут ! Таргет є ефективним та відносно простим інструментом для власників бізнесу, які хочуть отримувати ще більше клієнтів за допомогою реклами. Проте рекламу не можна "взяти" і запустити за 1 клік. Щоб вона працювал - потрібно підготуватись. Саме про це ми і поговоримо в цій статті.
- Аналіз продукту/послуги
- Аналіз цільової аудиторії
- Аналіз конкурентів
- Створення перших гіпотез
- Тестування гіпотез
Рекламуючи той чи інший продукт/послугу ми маємо розуміти, що він собою являє і ЧОМУ його купляють. Нижче наведу приклад питань, які ви можете собі поставити, щоб зрозуміти детальніше свій продукт з маркетингової точки зору.
1) Назва продукту/послуги?
2) Яка вартість?
3) Для чого купляють або що роблять з цим продуктом?
4) Хто купляє? (поки що пишемо поверхнево)
5) Коли найчастіше купляють? Сезонний продукт чи ні?
6) Як людина можете замовити продукт/послугу? Через які етапи вона проходить?
7) Які є гарантії, акції/знижки та умови?
Ці питання допоможуть вам зрозуміти те, що продаєте, більш глибше.
Більш ніж впевнений, що ви колись чули фразу - Аналіз ЦА. ЦА - це цільова аудиторія. Люди, які є потенційними клієнтами вашого продукту/послуги. Саме це і є фундаментом реклами, так як від правильного визначення цільової аудиторії залежить результат, який ми отримаємо.
1) Хто купляє ваш продукт/послугу? Вік, стать, стиль життя, тощо. Коротенький абстрактний опис вашої аудиторії
2) Для чого/як використовують продукт, який купляють
3) Болі/страхи аудиторії відносно вашого продукту? Біль це щось з минулого (невдалий досвід зі схожим продуктом тощо), а страх це переживання щодо майбутнього з вашим продуктом.Зазвичай саме страх заважає прийняти рішення, в той час, як біль людина може сама того нерозуміючи, закрити завдяки вашій посадковій сторінці та інформації на ній.
4) Заперечення, які виникають при покупці
Після аналізу ви побачите, що у вашій цільовій аудиторії є певна кількість сегментів ЦА, яким потрібен ваш продукт але чимось вони відрізняються (способом використанн, купівельною здатністю тощо).
Не варто забувати і про конкурентів, особливо тих, до кого можуть піти ваші потенційні клієнти. Вашим обов'язком є їх знайти, ознайомитись з ними та подивитись, що у них краще, ніж у вас і навпаки.
1) те, як вони ведуть свій інстаграм або як оформлений їхній сайт і що там є
2) те, наскільки швидко відповідають в дірект/на залишену заявку
3) те, яку рекламу запускають (можна перевірити за допомогою сервісу від Фейсбуку - https://www.facebook.com/ads/library )
4) те, що виставляють в сторіс/стрічку, як часто тощо
5) те, що вам сподобалось у них і ви хотіли б імплементувати це у власний бізнес
Бібліотека реклами від Фейсбук
Після усієї проробленої роботи у вас вже є думки, яку рекламу ви можете створити, щоб залучити потенційних клієнтів для покупки вашого продукту. Цим ми і займемось.
Вам потрібно чітко окреслити кожну вашу аудиторію та прописати текстом (поки що) рекламні оголошення, які ви хочете їм показувати у майбутньому.
Аудиторія 1 - молода родина (22-35 років) шукає квартиру для покупки, щоб жити в ній в подальшому. Надають перевагу сучасним будовам в тихих районах з наявним дитячим майданчиком та школою поруч.
Пропозиція в рекламі - "Квартира для вашої майбутньої родини. Тихий район, охорона, школа в 2х хвилинах, х% річних". На зображені показати щасливу родину з дитиною.
Таким чином прописуємо ідеї відносно наших аудиторій. Цих ідей може бути скільки завгодно, якщо ви вважаєте це спрацює на цю аудиторію.
Цільову аудиторію ми детально описали, знаємо своїх конкурентів особисто, впевнені у привабливості наших пропозицій та ясності описів послуг? Тепер час провести тестовий запуск таргетованої реклами. Це є свого роду страховка від неефективного витрати бюджету і можливість виявити "ту саму" комбінацію креативу та аудиторії, які за мінімальні витрати допоможуть досягти поставлених цілей.
На етапі налаштування тестової таргетованої реклами важливо виконати три ключові кроки:
- Запускайте щонайменше три різних варіанти креативу на одну аудиторыю і обов'язково аналізуйте їх результати.
- Постійно змінюйте креативи. Таргетована реклама постійно еволюціонує. Те, що було ефективним раніше, через місяць може втратити актуальність. Змінюйте кольори, стиль, фон, та формати зйомки для підтримки актуальності та привабливості.
- Враховуйте географію аудиторії. Ваш вибір залежить від характеру послуг або товарів. Наприклад, інфопродукти можна рекламувати в будь-якій країні, але для офлайн-магазину одягу ефективніше розглядати рекламу в межах міста, де розташований магазин.
В даному меню ми обираємо аудиторію "джерело", відносно якої ми створимо "схожу" аудиторію, так звану Look-a-like. Також обираємо гео та % схожості до нашого "джерела" (про джерело в наступному пункті). 1% максимально схожа і далі все менш схожа.
Для крутого результату від таргетованої реклами потрібен час. Запуск на один тиждень не принесе продажів, бо реклама тільки почне діяти. Алгоритмам потрібен час на розкачку, а вам час треба для аналізу налаштування таргетованої реклами та перевірки усіх гіпотез.
Обов’язково врахуйте час прийняття рішень у вашій сфері. Потенційний клієнт може пройти декілька точок контакту з брендом минулого місяця, а купити після оголошення в таргеті сьогодні.
Сподіваюсь ця стаття була вам корисною. Вдалої вам реклами та крутих результатів!
Інші статті на цьому сайті можете прочитати натиснувши на назву статті нижче:
Що таке таргетована реклама?
Як налаштувати цільову аудиторію в таргеті?
Мій Інстаграм - https://www.instagram.com/mark.sheludko
Мій Телеграм - https://www.t.me/mark_sheludko